Mikuláš a Vánoce v MŠ

18.11.2020 13:15

Vážení rodiče,

z důvodů, které jsou nám všem zřejmé, musíme v letošním roce nahradit tradiční prosincové akce – Mikulášskou nadílku a vánoční besídku.

Mikulášská nadílka:

• proběhne v pátek 4.12. „do punčochy“ za okno v mateřské škole pouze pro děti, které momentálně chodí do MŠ nebo do té doby chodit začnou

• prosíme rodiče těchto dětí, aby do pátku 27.11. přinesli do MŠ punčochu na nadílku a 70,-Kč na zakoupení ovoce a sladkostí

Vánoční besídku nahradí naše společné „Putování za vánoční vůní“:

• sejdeme se ve čtvrtek 17.prosince v 15.45 hodin před mateřskou školou, pokud nám bude přát počasí, vypustíme do nebe k Ježíškovi lampion štěstí

• vydáme se cestou z kopce kolem bytovek a pak okolo staré mlékárny a sokolovny na náves k vánočnímu stromu (doufám, že rozsvícenému)

• cestou se zastavíme na „koledu“ u domů dětí, které bydlí „na trase“ (po předchozí domluvě s jejich rodiči); děti dostanou za koledu drobné dárky (máme je vymyšlené, jen se domluvíme s maminkami, co kde dětem dají)

• po příchodu na náves si společně zazpíváme a objevíme pod stromečkem dárky pro děti (už jsou objednané - vybíráme jednotnou částku 80,-Kč)

• posilníme se vánočním punčem a pečeným čajem, proto si s sebou vezměte své hrníčky (a dětem na záda batůžek na koledu a dáreček)

• s obdarovanými dětmi se rozejdete k domovům

• ráno po našem „putování“ najdou děti pod stromečkem ve třídě ještě společné dárky, takže si oslavy Vánoc užijí ještě v dalších dnech.

Na akci musíme dodržet pravidla a omezení, která budou v té době platná: pokud bude v platnosti omezený počet lidí, prosíme vás, aby z rodiny přišel jen jeden dospělý + dítě z MŠ; pokud se počty shromážděných lidí uvolní, rádi přivítáme celou vaši rodinu. Totéž platí o rouškách: děti z MŠ ji mít nemusí, ostatní zúčastnění ano.

Pokud nám budete chtít někdo pomoci s přípravami, budeme rádi. Pokud některá z maminek přinese dětem trochu vánočního cukroví, potěší nás to. Pokud budete mít někdo chvilku a pomůžete nám zabalit dárečky, pomůže nám to.

Děkuji – a těším se na voňavé vánoční putování s vámi a vašimi dětmi.

ZZ